Początek

Zamieszki artystyczne

Utwory

Wywiad

Sami o sobie

Bzdety

Płyta

Kup płytę

Linki

07.04.2006 r.

Hmm, jednak coś się wydarzyło. Wróciliśmy do elektrycznego grania. Nowe piosenki są utrzymane w klimacie punky reggae, albo czymś pdoobnym. Oprócz Merca (wokal) i Duszy (git) zespół tworzą muzycy, na stałe grający w Habakuku - Wojtek Cyndecki (bas), Jaromir Puszek (dr) i Krzysiek Niedźwiecki (git). W maju planowane jest wydanie singla i nakręcenie teledysku. W lecie będzie można obejrzeć DiM m.in. na festiwalach reggae w Ostródzie i Bielawie. Oprócz premierowych utworów muzycy wykonują parę piosenek z repertuaru Śmierci Klinicznej i RAP-u, dwóch legendarnych zespołów, związanych z Duszą i Mercikiem. No i w maju powinna być nowa strona o adresie dim.art.pl, na której będzie można znaleźć więcej o DIM.

31.12.2005 r.

Dusza z Mercikiem zbłądzili, a właściwie zabłądzili. Zabłądzili do studia nagraniowego, gdzie pod czujnym uchem i okiem Jarka Toiffla nagrali dwa numery. W pełni zelektryfikowane, z normalną sekcją rytmiczną. Koniec smędzenia na akustykach.Singiel z jednym z nagranych utworów o tytule "Spóźniam się" został wysłany do wszystkich liczących się rozgłośni radiowych. Jego losy w rękach didżejów, dyrektorów i sekretarek. Utwór jak utwór - tekst Mercika, muzyka Duszy. Tonacja A-dur. No to już wszystko wiecie...Aha, jeszcze jedno. W związku z problemem, jaki pojawia się przy próbie wymówienia pełnej nazwy zespołu (szczególnie po spożyciu) Dusza i Mercik obecnie posługują się skrótem tejże nazwy. Jak zapewne domyśla się część z Was (gratulujemy przenikliwości), ten skrót to DiM. Należy go wymawiać "dim". Oczywiście erudyci mogą doszukać się skojarzeń z angielskim "dimension", ale olać mózgowców. Dusza i Mercik czyli DiM.

Styczeń 2003 r

Ukazałą się neo swingowa "Płyta Roku" Shakin Dudi. Dusza gra na niej na gitarze, jest rónież autorem wszystkich tekstów.

8 Grudnia 2002 r

Dusza i Mercik na Winter Reggae - przeczytaj!

30 Październik 2002 r

A ponadto rozszerzamy dział bzdety - dzisiaj prezentujemy spuściznę literacką wieszcza narodowego, Jurka Mercika!

Październik 2002 r

Dusza i Mercik, wraz z sekcją rytmiczną zagrają na Winter Reggae. Impreza odbędzie się w gllwickim klubie "Bravo" 8 grudnia. Oprócz własnych kompozycji muzycy przygotowali akustyczne wersje utworów The Ramones, The Police i Boba Marleya.

Październik 2002 r

Słynny duet Dusza i Mercik u progu kariery telewizyjnej! Niestety, tylko u progu. Po przesłuchaniu płyty "prześliczna pani z telewizji" stwierdziła, że to muzyka z gatunku piosenki rajdowo-turystycznej. Zaproponowała udział w programie poświęconym turystyce górskiej. Niestety, muzycy nie wezmą w nim udziału. Brakuje im niezbędnych akcesoriów takich jak plecaki, pionierki, flanelowe koszule i ciupagi.

24 września 2002 r.

Mała aktualizacja - pojawiły się nowe bzdety! Tak, tak, to nie zart! Wierszyki, opowiadanie i The Dudis. Zapraszamy!

Sierpień 2002 r.

Dusza i Mercik uczestniczyli w chacie na portalu Wirtualna Polska. Pełen Kosmos!

Sierpień 2002 r.

Duet został kwartetem! Dusza i Mercik rozpoczęli próby z nowymi muzykami: Grześkiem Gutowskim na perkusji i Markiem Różyckim na basie. Jednak udało im się nadal zachować akustyczne brzmienie i aranże z płyty "Pies od Luizy". Trwają próby.

Maj 2002 r.

Z kręgów dobrze poinformowanych otrzymaliśmy wiadomość, że szykuje się dodruk kolejnej partii płyty Duszy i Mercika "Pies od Luizy". Jest ona głównie dystrybuowana przez Internet, można ją znaleźć w ofercie największych internetowych sprzedawców. Można ją też kupić na oficjalnej stronie zespołu www.duszamercik.com.pl. Właśnie, strona ta jest obecnie rozbudowywana. To zasługa Michała, jej nowego opiekuna. "Pies od Luizy" spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, które zaskoczyło samych twórców. Prestiżowe pismo "Tylko Rock" przynało tej płycie aż SIEDEM GWIAZDEK ! Jak pisze recenzent Grzegorz K. Kluska " Dwaj muzycy znani z różnych kontrowersyjnych przedsięwzięć, tym razem prezentują piękne piosenki w akustycznych aranżacjach... Szkoda tylko, że żyjemy w takich psich czasach, w których nikomu nie chce prezentować się takich piosenek na antenie." Na szczęście nie jest tak źle. Juz kilka radiostacji rozpoczęło regularne puszczanie numerów Duszy i Mercika. Okazuje się, że wbrew ogólnemu zbigbrotherowieniu, jest szeroka rzesza odbiorców spragnionych dobrych tekstów i dobrej muzyki. Dlatego zespół postanowił dotrzeć z płytą do większej liczby rozgłośni. Nie jest to proste, szczególnie, że płyta jest przedsięwzięciem w pełni niezależnym i niekomercyjnym, ale... Kręgi dobrze poinformowane doniosły również, że Dusza i Mercik przygotowują się do rozbudowania składu o sekcję rytmiczną. Nazwiska nowych muzyków pozostają na razie tajemnicą. W takim zestawie wkrótce będzie można usłyszeć zespół na żywo.

24 marca 2002 r.

Warszawski Festiwal Reggae - Granie drugie
24 marca 2002, Hybrydy, Warszawa


To już drugie wydanie tego festiwalu. Skład trochę mniej atrakcyjny niż poprzednim razem (wtedy Koniec Świata, Paprika Korps, Habakuk), ale publiczność nie zawiodła. Zgroza wydałą jakiś czas temu CD Lew. Na żywo wypadają poprawnie. Niestety kofereansjerka wokalisty jest jakaś "pretensjonalna". Już lepiej, żeby się wcale nie odzywał między numerami. A przykładem niech będzie Mercedes i Dusza. Mercik wszedł na scenę, siadł, zagadał i już było magicznie! Dwie gitary akustyczne i wokal! I dali sobie radę! Ludzie tańczyli i śpiewali. W programie były kawałki R.A.P., Śmierci Klinicznej, Marleya oraz dwa numery z Psa od Luizy. Transformacja niestety wypadła mało przekonywująco. Wyglądali jakby ktoś ich zmuszał do grania. (gkk)

Nienormalny świat

Koncert w Hybrydach

Koncert w Hybrydach

Koncert w Hybrydach
Foto by: Grzegorz K. Kluska

Marzec 2002 r.

Ukazuje się płyta "Pies od Luizy"

Przeczytaj recenzję płyty i wywiad z Mercem autorstwa Grzegorza K. Kluski (dzięki!) zamieszczonych w Tylko Rock 04/02