News

Darek Ziółek

Marek Różycki

Dusza i Mercik

Katalog

Szukam basisty

Chcę wydać płytę

Linki

Kontakt

o Darku

Darek Ziółek - Muzyk wszechstronny, Kompozytor, Aranżer - i nie jest to błędem, ze wszystkie te (5kB) nazwy napisano z dużej litery... Swoją aktywnością obejmuje grę na gitarze basowej oraz el. piano. Zadebiutował na scenie w roku 1985 na festiwalu Jazz Jantar w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Swoją pierwszą płytę nagrał z big-bandem Zygmunta Kukli. Solistami na niej byli między innymi Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska.

Od roku 1987 datuje się współpraca muzyka z kwartetem czołowego polskiego skrzypka jazzowego Macieja Strzelczyka oraz z zespołem Zbigniewa Jaremki. Na początku lat dziewięćdziesiątych współtworzy zespół Free Dancing oraz pracuje jako basista, pianista i aranżer z artystami polskiej estrady. W roku 1998 podejmuje współprace z dwoma bluesowymi formacjami: Symphonic Blues Irka Dudka oraz Jorgos Skolias Blues Orchestra. W tym czasie gra również w zespole Krystyny Prońko. Late te zaowocowały także pierwszym autorskim projektem: grupą D-Bass z Ireneuszem Głykiem na wibrafonie i Zbigniewem Lewandowskim na perkusji.

W 1999 roku nagrywa z Grzegorzem Kapołką płytę "Blue Blues", która w opinii recenzenta czasopisma "Muzyk" jest najlepszą polską produkcją w tym gatunku. Kontynuacją jest płyta "Blue Blues II" , na której gra m.in. Tomasz Stańko oraz śpiewają Ewa Uryga i Kuba Badach.

W 2001 roku ukazuje się nakładem wydawnictwa Marka Różyckiego pierwsza autorska płyta solowa pt."4 BASS" na której znajduje się 10 standardów jazzowych oraz autorskie kompozycje Darka na granych wyłącznie na gitarze basowej. Jako uzupełnienie płyty wydane zostają także opracowania standardów zamieszczonych na płycie w formie nutowej. Z pozycjami tymi możecie się Państwo zapoznać w sekcji KATALOG naszego serwisu.

Wydawnictwa

 • Sprzęt

  Przez wiele lat używał tylko jednej gitary, która do dziś jest ulubionym instrumentem: jest to czterostrunowy STUART SPECTOR NS.
  W użyciu są również: model pięciostrunowy STUART SPECTOR REBOP5 oraz lutniczy, pięciostrunowy fretless a także RICKENBACKER 4001 z 1975 roku.
  Wzmacniacze to : GALLIEN-KRUEGER 200 MB, HARTKE 3500 głowa + kolumna 4x10' z papierowymi membranami, ASHDOWN MAG- nagroda od "Gitary i basu" i firmy Sound Trade
  Struny firmy DEAN MARKLEY
  Efekty: Sporadycznie używane efekty to: LEXICON LXP-5, oktawer BOSS OC-2

  Konsultacje

  Naszym zamierzeniem jest umożliwić udzielanie osobom zainteresowanym konsultacji i wskazówek w zakresie gry na basie.
  Planujemy w tym miejscu utworzyć forum, pozwalające na przekazywanie plików zawierających nuty, dźwięki i obrazy.
  Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt. Wystarczy wysłać mail: bassguitar@bassguitar.com.pl

  Zdjęcia

  Kliknij, aby powiększyć: