News

Darek Ziółek

Marek Różycki

Dusza i Mercik

Katalog

Szukam basisty

Chcę wydać płytę

Linki

Kontakt

KATALOG(7kB)

Cena: 32 zł
 

DAREK ZIÓŁEK
VOICE'N'BASS
TRIBUTE TO BE BOP

Darek Ziółek Zadebiutował na scenie w roku 1985 na festiwalu Jazz Jantar w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Współpracował między innymi z Krzysztofem Barcikiem, Ireneuszem Dudkiem, Bronisławem Dużym, Henrykiem Gembalskim, Zbigniewem Jaremko, Maciejem Strzelczykiem, Leszkiem Możdżerem, Markiem Soskinem, Krystyną Prońko i Ewą Urygą .W roku 2000 tworzy swój pierwszy autorski projekt: grupę D-Bass. W 1999 roku nagrywa z Grzegorzem Kapołką płytę "Blue Blues", której kontynuacją jest płyta "Blue Blues II"(2000r.) z udziałem m.in. Tomasza Stańki. Płyta ta otrzymała tytuł "Najlepszej gitarowej płyty bluesowej 2001 roku".W roku 2001 wydał pierwszą płytę solową "4 BASS", na której znajduje się 10 standardów jazzowych nagranych wyłącznie na gitarze basowej. Za nagranie tej płyty otrzymał nagrodę specjalną czasopisma "Gitara i Bas". W 2005 roku nagrywa płytę pod tytułem "3. Numer", firmowaną przez liderów grupy "Krzak": Jana Błędowskiego i Leszka Windera , która została uznana za najlepszą gitarową płytę rockową. W roku 2006 wydaje drugą solową płytę pt. "VOICE'N'BASS".

Tytuły utworów:
1.PITHECANTHROPUS ERECTUS CH. MINGUS 4'32
2.CRAZEOLOGY B. HARRIS 3'57
3. HOT HOUSE T. DAMERON 5'35
4.GROOVIN' HIGH D. GILLESPIE 3'52
5.OUT OF NOWHERE E.HEYMAN, J.GREEN 2'04
6..RE BOP COP D. ZIÓŁEK 4'25
7.I COULDN'T WAIT D. ZIÓŁEK 2'52
8.E 41 M D. ZIÓŁEK 2'54
Cena: 21 zł
 

4 BASS


Jest to pierwsze w Polsce opracowanie najsłynniejszych standardów jazzowych na gitarę basową solo. Zbiór zawiera utwory między innymi Duka Ellingtona, Milesa Davisa , Johna Coltrana . Autor wykorzystuje współczesne techniki gry na gitarze basowej (tapping, flażolety) dzięki czemu możliwym staje się równoczesne prowadzenie melodii i akompaniamentu. CD stanowi integralną część wydawnictwa .Jest nie tylko niezbędnym uzupełnieniem zapisu nutowego ale również interesującym projektem artystycznym Nagranie zostało dokonane w czasie rzeczywistym, bez użycia dodatkowych instrumentów i narzędzi ingerujących w dźwięk
Cena: 31 zł
 

10 STANDARDÓW JAZZOWYCH NA GITARĘ BASOWĄ SOLO


Historia elektrycznej gitary basowej jest stosunkowo krótka. Może właśnie dlatego dopiero w ostatnich latach nastąpiła niesamowita ewolucja tego instrumentu zarówno w sferze rozwiązań konstrukcyjnych jak i technik gry stosowanych przez muzyków: od nieudolnej protezy kontrabasu poprzez niezbędny element sekcji rytmicznej , aż do w pełni wyemancypowanego instrumentu solowego.
Dzięki tak genialnym osobowościom jak Jaco Pastorius mogliśmy poznać prawdziwe , nie odkryte dotąd możliwości tkwiące w gitarze basowej. Jeden z najwybitniejszych żyjących (kontra)basistów Charlie Haden wskazywał swoim uczniom na konieczność "wyjścia poza swój instrument i naśladowania fortepianu, gitary, saksofonu, ...". Ta idea Mistrza zainspirowała mnie do próby opracowania i nagrania dziesięciu standardów jazzowych na gitarę basową solo. Czy próba ta powiodła się pozostawiam ocenie słuchaczy oraz kolegów basistów. Aranżacje pisane były z myślą o wciąż najczęściej używanej basówce 4-strunowej, mogą jednak być wykonywane na instrumentach 5 i 6 strunowych. Ze względu na rozpiętość skali utworów większość z nich została zapisana na dwóch pięcioliniach , przy czym dźwięki zapisane na górnej pięciolinii transponuje się o oktawę w górę. Nuty zapisane na dolnej pięciolinii z laskami skierowanymi w dół należy wydobywać, atakując strunę z góry kciukiem (tak jak w klasycznej technice gitarowej).
Cena: 23 zł
 

Dusza i Mercik "Pies od Luizy"


Spotkali się po raz pierwszy w zespole Śmierć Kliniczna, legendarnym punkowo-nowofalowym bandzie, na początku mrocznych lat osiemdziesiątych. Później ich drogi się rozeszły. Mercik zadziwił wszystkich swoim talentem w najlepszym polskim zespole reggae, jakim był RAP. Dusza grał jednocześnie w Absurdzie i szalał w Shakin` Dudi. Później w The Dudis, Darmozjadach, Chuliganach i innych dziwnych projektach. Znany również z tekstów dla Dżemu i bluesowego wcielenia Dudka. Mercik po rozwiązaniu RAP występował w filmach, komponował i śpiewał w różnych awangardowych składach. Po latach Dusza i Mercik znów spotkali się w studio. "Pies od Luizy" to 15 akustycznych piosenek z autorskimi tekstami. To 65 minut oryginalnej i żywej muzyki. To lekarstwo na ból głowy, wywołany wytwarzaną na komputerach muzyczną kaszanką. To wydawnictwo w pełni niezależne: od mody, wielkich korporacji, od pogody i szerokości geograficznej.
Cena: 9 zł
 

Dusza i Mercik - live Winter Reggae


Dusza i Mercik, znani z takich legendarnych formacji jak Śmierć Kliniczna i RAP, zaskoczyli wszystkich wydając w zeszłym roku akustyczną płytę "Pies od Luizy". Duet koncertuje bardzo rzadko, dlatego tym ciekawsze jest ich nowe wydawnictwo. "Dusza i Mercik na Winter Reggae 2002" to zapis koncertu, który odbył się w grudniu zeszłego roku w gliwickim klubie "Bravo". bez studfujnych dokładek, picu i kitu. Żywa, jak najbardziej żywa muzyka. Grających na gitarach Duszę i Mercika wspiera akustyczna sekcja rytmiczna - Grzesiek Gutowski (dr) i Marek Różycki (b). Na kasecie oprócz własnych kompozycji i utworów RAP czy Śmierci Klinicznej znalazły się akustyczne wersje utworów Marleya i The Police. Właściwie nie wersje, lecz interpretacje.Kasetę można nabyć na stronie www.duszamercik.com.pl i w innych niezależnych dystrybutorniach.


ZAMÓWIENIE

Regulamin:
1. Koszt przesyłki za pobraniem wynosi 9,00 zł - jest doliczany do wartości zamówienia. Możliwa jest zapłata z góry (przelew) - wysyłka kosztuje 4zł.
2. Przy zamówieniach powyżej 110zł przesyłka gratis - płacisz tylko za zamówione produkty.
3. Wypełnij dokładnie formularz. Po otrzymaniu zamówienia dostaniesz potwierdzenie.
4. Paczki są wysyłane najszybciej jak się da (w ciągu tygodnia powinna do Ciebie dojść). W razie opoźnienia skontaktuję się z Tobą.

TWOJE DANE
Imię
Nazwisko
Ulica
Nr domu / nr mieszkania
kod pocztowy
Miejscowość
Telefon
e-mail

Zamówione produkty